Jak narysować konia – Detal

Ogłowie konia na naszym rysunku jest stylu westernowym. Jest to styl wywodzący się z Ameryki, XIX-wieczni kowboje spędzali większość czasu w siodle, zaganiając zwierzęta gospodarskie, takiej jak bydło. Z tego względu siodło westernowe jest niezwykle wygodne. Osprzęt dla konia – ogłowie – jest lekkie i pozbawione charakterystycznych elementów dla stylu angielskiego – np.: nachrapnika. 

Wędzidło natomiast pozwala prowadzić konia w sposób niezwykle dynamiczny, dokładny. Zaganiając krowy, jeździec często zmienia kierunek jazdy. Wodze podczepione są do czanek – “wąsów” bocznych wędzidła.  

Oglowie-westernowe

Czanki, ze względu na swoją długość, sprawiają, że koń szybciej i mocniej wyczuwa impulsy idące z rąk jeźdźca. Zacznijmy wrysowywać detal do naszego rysunku konia!

Koń na naszym rysunku ma naturalnie rosnące włosy. W stylu angielskim, często włosy konia są równiutko przycięte. Na specjalne okazje można również zapleść włosy konia, tworząc tak zwane koreczki. Nasz koń jednak będzie miał piękną, długą grzywę.

W tej części zaczniemy cieniować naszego konia. Pocieniujemy również oko. Zwróć szczególną uwagę na biały błysk w oku. Nada on żywotności spojrzeniu oraz określi skąd dociera światło. Pamiętaj o rzęsach konia. Konie mają przepiękne, długie rzęsy.