Jak narysować psa – Faza 1 – Kontur

Faza 1 - Rysowanie psa - Proporcje

W pierwszym kroku nauczymy Cię jak odpowiednio:

  • – określić proporcje psa, czyli dowiesz się jak linearnie określić najważniejsze proporcje oraz kształty
  • – jak trzymać ołówek poprzez zaznaczenia obrysu
  • – jak zmierzyć elementy psa

Jak narysować psa - Faza 1 - Część 1

Tak jak w niemal każdym temacie, rysunek zaczynamy od podrysu. W przypadku rysowania zwierząt najlepiej uprościć sobie obrys do konkretnych, nieskomplikowanych kształtów. W przypadku tego psa, zaczynamy rysować głowę od kuli, nie będzie to dosłownie kula w rzeczywistości, można ją sobie tak w przybliżeniu narysować.

Jak-narysowac-psa-kurs-rysunku-online-1.1.

Następnie można potraktować pysk jako owal. Analogicznie cały czas trzeba uważać, żeby proporcje były odpowiednie. Odmierzam ile razy szerokość i długość elipsy mieści się w całej głowie. To samo robię, mierząc odległość dolnej krawędzi pyska i pozostałych części, takich jak np.: nos i uszy.

Oczy też powinny mieć odpowiednią wielkość, można ją sprawdzić porównując je z czymś o podobnej wielkości, czyli na przykład z nosem. Powinny mieć również odpowiednie położenie, a to można sprawdzić w odniesieniu do pyska albo do kuli-głowy.

Kiedy mamy już ogólny kształt głowy, możemy zaznaczyć części tułowia. Sugeruję się przy tym układem futra. W tym temacie bardzo upraszamy kształt, bo nie zagłębiamy się w anatomię, ale możemy sobie na to pozwolić, ponieważ kształt tego psa jest uzależniony od futra i patrząc, nie jesteśmy w stanie stwierdzić, gdzie są konkretne mięśnie, więc przy tym rysunku to jest nawet nieistotne.

Jeśli chodzi o łapy to dobrze, żeby składały się z dwóch części – jednej pionowej, a drugiej bardziej poziomej nachodzącej na nią. Kształt łap powinien być spłaszczony od dołu i to samo tyczy się wszystkich miejsc w których pies styka się z podłożem, bo tam futro się spłaszcza. Sam moment, gdzie kończy się dolna krawędź łap i gdzie kończy się cały pies po lewej polecam odmierzyć od czegoś, najlepiej od głowy.

Tylko łapa jest dość specyficzna, bo jej zgięcie musi wystawać poza lewą krawędź psa. Już po tym możemy zaznaczyć delikatny obrys ogona.

Jak narysować psa - Faza 1 - Część 2

Prezent dla Ciebie - kupon rabatowy -50%

Pasja to potęga! Wspólnie spełnijmy Twoje marzenia rysunkowe! 

Przygotowaliśmy dla Ciebie prezent na 1 zakup w olado.eu – kupon rabatowy -50%!

Twój kod to:

pasjapotega=oladoeu